O nás

Centrum zdravý vlas při Dermatovenerologické klinice pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) je první a zatím jediná specializovaná poradenská ambulance pro nemocné vlasy v ČR

Od listopadu 2001 nabízí komplexní řešení klientům, které zajímá léčba lupů, chtějí zastavit nadměrné vypadávání vlasů nebo touží mít na první pohled zdravé vlasy. V centru zdravý vlas probíhá diagnostika vlasových onemocnění a jejich terapie podle moderních trendů současné medicíny. 

DiagnostikaK diagnostice se v indikovaných případech používá fototrichogram, laboratorní odběry, stěry z kůže kštice, trakční test, biopsie kůže a následné mikroskopické vyšetření. Věnujeme pozornost i potížím s vlasovou pokožkou, ať už se jedná o nadměrné svědění či maštění, které často doprovází problémy s lupy. Proto je součástí centra také mykologická laboratoř, která nám pomáhá ke správné diagnostice seboroické dermatitidy a jiných zánětlivých onemocnění vlasové pokožky. Po stanovení diagnózy se v centru používá léčba lokálními i systémovými prostředky, světloléčba, senzibilizační imunoterapie u ložiskového vypadávání vlasů nebo injekční léčba extrakty z kmenových buněk.